Yazarlar

/

Yiğit Karaahmet

/

Murat Boz medeni bir insan mı?

 
        favori ekle

Murat Boz medeni bir insan mı?

Zeki Müren'e sormuşlar "Paşam, paşam. Size neden paşa diyorlar" diye. Müren hemen cevap vermiş "Bilmiyorum evladım. 'Öbürlerine' i.ne diyemedikleri için herhalde' diye.

Artık bu tatlı anektodun ne kadarı gerçek ne kadarı hayal, adını bilmediğimiz hangi müthiş Türk bu espriyi uydurmuş... Bilemiyoruz. Ama gayet komik bence. Eminim Zeki Müren'de yaşadığı dönem boyunca bu esprinin ve benzerlerinin yüz bin türlüsüne gülüp geçmiştir.

Ama maalesef herkes sanat güneşi gibi doğmuyor, doğamıyor. Bakınız bu ego patlamalarının son örneği yeni bir Acun Ilıcalı şişirmesi olan Murat Poz.

Twitter'da bu yazıyı yazdığım an itibarıyla 296,381 takipçisi olan bir popçu arkadaşımız. Ve bu 296,381 takipçinin arasından biri kendisine bir buçuk ay falan önce 'Adam ol da gel hıyar' diye bir tweet attığı için geçtiğimiz gün yememiş içmemiş, en dar jean'ini giyip, saçlarını son dönemde en sevdiği şekilde önünü yapıştırıp arkasını kaldırarak arayıp, MAC sporda biraz daha göğüs kası şişirdikten sonra gitmiş bu tweet'i atan kişiyi mahkemeye vermiş.
Bu hayran mahkemeye verme hobisini ülkemize getiren kişi ise tıpkı Murat Boz gibi diğer bir pop kraliçesi, harbilik ve dobralık prensesi Demet Akalın'dı. O ise 18 yaşındaki hayranını mahkemeye verdiği yetmediği gibi, üstelik bir de hapse attırmış ve ailesinin tüm yalvarmalarına rağmen de içeriden çıkarttırmamıştı.

Bu haberi okuduğum zaman şok geçirmiştim. Nasıl olur da bir pop şarkıcısı kendisine hakaret eden 18 yaşındaki bir insanı hapse attırabilir?
Şimdi aynı şaşkınlığı Murat Boz için de geçiriyorum. Hayır sanırsınız kendisi, İngiltere Kraliyet Opera'sında bas bariton, hayatında sınırlı sayıda insanla muhatap oluyor ve yaptığı yüksek sanata, mükemmel hayat çizgisine, pek saygıdeğer kişiliğine, fevkaladenin fevkinde ki karakterine birisi dil uzatınca delirip onu mahkemeye veriyor.
Hayır yok böyle bir şey. Bildiğiniz bir popçu oğlan.

Tüm yeni çıkan popçular arasında en yeteneklisiyken, artık 100 yaşına gelen Tarkan'ın tahtının en büyük varisiyken, bunu bir türlü beceremeyip yani özetle A ligine yükselemeyip, B liginde top koşturmaya mahkum bir şarkıcı.

Hiç de öyle hayatını gizli saklı yaşamak, topluma malzeme olmamak gibi bir derdi de yok. (Elbette geceleri yatağına yatıp peluş ayısına sarıldığında sakladığı şeyler olduğunu hepimiz biliyoruz ama konunun akışını bozmamak için bu bölüme girmiyorum). Kendisine kariye olarak eğitimini aldığı caz müziği de seçmeyip, kendisini popun paralı kollarına atan bir şişme erkek bebek.

Kendine kulvar olarak pop'u seçip sonra da hayran mahkemeye vermek de ne demek. Ya da sırf ona hıyar dediği için mahkemeye vermek de nesi? Ona hıyar diyen kızın profiline de girdim baktım, gencecik ve çok tatlı bir ergen kız. 'Korkmuyorum. Buradayım' gibi boyundan büyük laflar ediyor tatlı tatlı. Ne olmuş yani kızcağız sana hıyar dediyse?
Alıcı adı
Alıcı E-postası
Gönderen Adı
Gönderen E-postası
4162
Facebook Yorumları
YORUMLAR

Konu medeniyetse Murat Boz bence gayet medeni. Bu memlekette reşit yaştaki her kim karşısındakine hakaret ederse etsin, hakaret davası açma hakkı vardır. Herkes lafını bilecek. Medeniyet bunu gerektirir. Murat Boz nasıl biri bilmem, şahsen tanımam. Ama farz edelim ki sizin bu yazıda çizdiğiniz gibi bir profil olsun. Bu durum o kişinin hakaret edilmeye müstahak olduğunu mu gösterir? Sineye çekmek zorunda mıdır? Hayır. İnsanın egosunun şişkin olmaya da hakkı vardır. Kaldı ki ortada hakaret var.

Nilayda 04.11.2011

slm

birgül 04.11.2011

kesınlıkle katılıyorum yazara sonuna kadar helal olsun

sevian 04.11.2011

çok doğru. insan biraz utanır. madonna diyorlar o bayıldıkları madonna hayatı boyunca hangi hayranını ona hakaret etti diye mahkemeye vermiş acaba?

nil 04.11.2011

Ben Murat Boz hayranı değilim,hatta herhangi bir popçu ya da topçuya sempati beslediğim de yok,yine de yazınızdaki eleştirileri çok yersiz ve anlamsız buldum,popçular için de,sokaktaki vatandaş için de,kraliyet müzisyenleri için de özlük hakları aynıdır,kişiye hakaret özlük haklarına saldırıdır ve anayasal bir suçtur,buna karşı tavrını ortaya koymak da her insanın en doğal hakkıdır.Kişiler herhangi birine karşı besledikleri sempatiyi,veya antipatiyi kendi sebepleriyle dile getirebilirler,fakat işi hakaret boyutuna vardırmak ancak kendini bilmezliktir,haddi aşmaktır ve gençlik özür olamaz

Dr.Emine Yasemin Kurtuluş 04.11.2011

saçmalamış bu kişi. saygılı ol biraz. bizimde sevmediğimiz sanatçılar var gidip hakaret etmiyoruz. o kızda içinde saklasaydı. takip etmeseydi onu.. bu yazarın o kızdan ne farkı var?

nagihan 04.11.2011

Herkes övülmek istiyor :-)) Azıcık eleştiren çıkarsa o aslan gibi görüntünün altında ki zavallı taraf hortluyor !!!

Süreyya Yücetaş 03.11.2011

Siz kendinizi kim sanıyorsunuz ki bu kadar aşağılıyorsunuz bir kişiyi ister pop sanatçısı isterse başbakan isterse sıradan biri olsun kimse kimseye hakaret edemez buna kimsenin hakkı yok.Mahkemeyede verir hapsede attırır.18 yaşındaki kız ilk önce kendini bilmeli sanatçıya hakaretten önce bir büyüğüne böyle bir laf etmemeyi öğrenmeli.

Ecem 03.11.2011

Şmdiye kdar okudğm en güzel yorumlardan biri. Ağzına sağlık Yiğit KARAAHMET, İçmden geçen herşeyi bir bir yazmışn. aynen dedğn gbi Bu insanlara bu kadar değer verip şımartan da kabahat, kendini adam sanp milletn tepesine çkan zavallı yaratıklar..

harika 03.11.2011

ayrıca saten biz millet olarak sadece işimize gelmeyene ses cıkartmayız tıpkı n.ç ' nin yaşadıgı felaket gibi

uykucu 03.11.2011
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER