Yazarlar

/

Diğer Yazarlar

/

"Benden hoşlanmasını nasıl sağlayabilirim?"

 
        favori ekle

"Benden hoşlanmasını nasıl sağlayabilirim?"

Mr. Big sizden gelen soruları yanıtlıyor...

Merhaba Mr.Big benim 6 aydır yakın bir arkadaşımla aramda bir yakınlaşma var. İkimizin de duyguları var birbirimize karşı ve bunu söyledik ama ilişkimizin adını koymadık.
Ama şu anda başkasıyla birlikte ve bana söylemiyor benim bildiğimi de bilmiyor. Hala benimle çok iyi hatta eskisinden daha ilgili. Benim onun hayatındaki yerim nedir?


Üzülerek söyleyebilirim ki senin buradaki rolün "yedek kulübesindeki kadın". Yıllar sonra karşısına çıkan ve bir zamanlar hoşlandığı kadını "belki bir gün lazım olur" düşüncesiyle ümit vererek bekleten, diğer yandan da var olan ilişkisini hiç riske atmayan biri var karşımızda. Bu klasik bir "idare etme" yöntemidir. "Bir ilişkim var. Her şey yolunda. Memnunum evet. Ama bir şeyler kötü giderse de elimin altında hoşlandığım ve beni de seven biri var." Onun aklındaki manzara bundan ibaret. Kendi ilişkisinde aklında soru işaretleri olabilir, hatta bazı şeyler onu sıkmaya da başlamış olabilir. Ama o, bunun gibi şeylerle ilgilenmek yerine senin varlığınla hem kendini daha güvende hissediyor, hem de aklında bir "B planı" olmuş oluyor. Senin açından bakıldığında ise durum hiç de öyle parlak gözükmüyor. Ona ümit vermekten vazgeçmeli ve ancak hayatında biri olmadığı zaman görüşebileceğini söylemelisin.
Çünkü o da senin ona verdiğin özgüvene dayanarak kendi ilişkisinde daha olumsuz, katı ve güçlü durumda oluyor. Böylece belki iyi giden bir ilişkiye de dinamit koymuş oluyorsun farkında olmadan. Kararlarında ikinci kadın olmanın verdiği sıkıntı daha ağır basmalı, onun sana verdiği umut değil...


Birinden hoşlanıyorum ama nişanlımdan da ayrılmak istemiyorum. Çünkü nişanlımı seviyorum ama ondanda hoşlanıyorum ve o evli. Hoşlanmak mı bilmiyorum aslıda ama hoşuma giden yanı seks sadece, harika sevişiyor. İlerde evlendiğim zaman sorun olur mu bilmiyorum, bana yardım edin lütfen. Teşekkür ederim.

Aldatmanın farklı ve belki de en tehlikeli türü söz konusu burada. Çünkü ortada bir çift taraflı aldatma var: Sen nişanlını o da eşini aldatıyor ve size şu anda oldukça zevkli gelen bu ilişki zaman içinde pişmanlığa dönüşecek. Pişmanlık duygusu başladığında önce kendi ilişkiniz, sonra da beraber olduğunuz insanlar ile olan ilişkiniz bitme noktasına gelecektir. Sonuçta her halükarda ikinizi de büyük pişmanlık dolu günler bekliyor.

Aslında dışarıdan bir gözle ve aldığın hazzı düşünmeden, sakin bir kafayla baktığında gayet anlamsız bir şey yaşadığının farkında olacaksın. Onun durumunu bilmemekle beraber, nişanlını sevdiğin halde sırf seks odaklı bir birliktelik için ona olan saygını zaman içinde yitirmen hiç de mantıklı gözükmüyor. İnsan aldattığı kişiye saygı duymaz, zamanla saygısını yitirir. Çünkü sen onu kandırıyor, bir nevi enayi yerine koyuyorsun. Kandırdığın insana saygı duymazsın. Bu eninde sonunda böyle olacaktır. Saygı olmadığı zaman da bir ilişki –hele de evlilik- ne yazık ki yürümez. Süresi ne olursa olsun, sonu ayrılıkla biter. Bütün bunları düşünüp, şu anki beraberliğinde sana çekici gelen şeyleri nişanlınla yaşamaya çalışmanı ve varsa arandaki sorunları düzeltmeye çalışmanı tavsiye ederim.


Merhaba, olayı hemen kısaca özetleyeyim: 4 yıldır yalnızdım ve sonunda bir erkekle tanıştık. Aslında çok önceden aynı okulda okuduk. O zamandan bir titreşim vardı ama olmadı. Seneler sonra birbirimizle karşılaştık ve çıkmaya başladık. Her şey çok güzel gidiyor, hayat güzelleşiyordu. Fakat bana bir gün sözlü olduğunu ve evleneceğini söyledi. Hiçbir şey demeden orayı terk ettim. Cep noumarası, evi, her şeyi bir günde değiştirdim. Hala peşimde, bana ulaşmaya çalışıyor ama gerçekten sözlü. Sizce ne yapmaya çalışıyor? Ben çok gururlu bir insanım. Bir kere irtibatı kestim mi bir daha 2 cihan birleşsin olmaz. Seviyorum ama acı çekiyorum. Neydi, ne oldu anlamadım. Açıklar mısınız? Teşekkürler.

Onun tarafında ne tür gelişmeler olduğunu bilmeden sanırım hiç bir zaman konuyu tam olarak anlayamaz ve bu soruya doğru bir cevap veremeyiz. Acaba seninle çıkmaya başladığında da sözlü müydü? Seninle beraberken mi sözlendi? Bu ani gelişmenin ya da itirafın altında ne yatıyor? Bu soruların cevabını öğrenmedikçe neler olduğunu kestirebilmek güç. Ama bana öyle geliyor ki halen yürüyen –hatta sonu evliliğe giden- ciddi bir ilişkisi varken seninle karşılaşınca eski günlerdeki duygunun da etkisiyle senden hoşlandı ve ilgi göstermeye başladı. Fakat diğer yandan da riske atamadığı ve ciddi boyutta bir ilişkisi var. Bunun ağırlığına daha fazla dayanamayarak sana itiraf etmiş her şeyi. Bundan sonra senden ona anlayış göstermeni bekleyebilir ya da ona ümit vermeni. Buna bağlı olarak da büyük bir olasılıkla seninle olan ilişkisine de kendini kaptırıp, evliliğe doğru ilerlediği ilişkisini baltalayacaktır. Sonunda yaşanacak travmaların etkisiyle hem sen, hem de o mutsuz olabilirsiniz. Yol yakınken daha fazla zorlamayın. Kendi içindeki çelişkilere bir son vermesini ve seçimini yapmasını ona söylemelisin. Öte yandan sen de bir düşün: seni tercih etse bile ona hep koşulsuz güvenebilecek ve gururuna söz geçirebilecek misin? Hiç bir şey olmamış gibi bu ilişkiye başlayıp, sorunsuzca devam ettirebilecek misin? Bu sorulara bir çırpıda "Evet" diyemiyorsan, kendini de onu da daha fazla zorlamanın bir anlamı yoktur.
Alıcı adı
Alıcı E-postası
Gönderen Adı
Gönderen E-postası
30080
dahafazlası
Facebook Yorumları
YORUMLAR

benimkisi karşiliksizdir

berivan 12.11.2013

benimle tanışmak isteyen herkese bi şans veriyorum..daha sonra bieşyler yaşamaya çaşlıyoruz..ilk 5 gün iyi oluyor..sonra ufak kavgalar başlıyor..daha sonra bu kadar üstüme gelme diyolar..ben nerde yanlış yapıyorum..

simge yüksek 09.01.2012

17 yasndaym ve okulda cok hoslandgim bir cocuk var.. Cocuk bana bakmiyor bile baksmamiz sadece 2sn suruyor.. Dikkatini cekmek icin ne yapmaliyim?

kubra canli 04.01.2012

hanımlar kocanızı yada sevdiğiniz bir kişiyi kendinize çekemiyorsanız yukarıdaki formülleri deneyin bakalım ne olacak? bende denedim işe yaradı size çok düşkün olacaktır emin olun ki bana inanmalısınız heyyyyyyyyy aşkının peşinde koşanlar bunları ben kime diyorum biraz kulak verin kulağınızı yarın geri veririm beni anladıysanız allaha bin şükür yani diyeyim :) ;P

dilara da çiçek 20.12.2011

ya ben bür cocuğa aşğım ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum bana yardım edin onu kendime nasıl aşık aderim

deniz çiçek 20.12.2011

hoşlandığım bir erkek var ve bizim sınıfta onun ilgisi sadece benim çalışkanlığım onun ilgisini başka ne türlü çekebilirim

yıldız gülpınar 07.10.2011

bnede bir erkeği sewiorum ona sewdiğimi söledim oda bna sevgilisnin olduğunu ama bnden hoşlandığınıda söledi şimdi ona bni sewip sewmediğini sorudum sevmediğini söledi hoşlanıdığını sormalımıyım ve beni gerçkten sewip sewmediğini nasıl anlayacağım ?? lütfen yarıdm edinn

melek ertürk 20.09.2011

çıldırmak istiyorum. bir çocukla tam 6 aydır bakışıyoruz. bazen kafa kızıyor. bu çocuk neden gelmiyor diyorum. kızıyorum ve bakmayı kesiyorum. bu sefer o da kesiyor gibi oluyor. yanı ben bakmayınca o da çaktırmadan bakıyor. sanki ipler benim elimde.. ama ben gidipte ondan hoşlandığımı asla söylemem . gurur yapıyorum . vazmıgeçmeliyim ?

suden 24.04.2011

merhaba ben birinden hoslaniyorum ve onu cook seviyorum yalniz o beni qaliba sevmiyor ben bunu kendisine arkadasim sayesinde soyledim yalniz obana beni sevmediyini baska birini sevdiyini soyledi bunu uzerinden 3ay gecdi sonra bezen men heyetde oturanda blokdan durup mene baxir ben nasil yapmaliyim nasil guzellesmeliyimki o benden xoslansin

ARZU ELIYEV 11.02.2011

merhaba ben 21 yaşındaym. hoşlandığım biri var ve benden 1 yaş büyük. 9 ay aynı iş yerinde çalıştık ve ben ayrıldm. benden hoşlandığını biliyorum ama bana açılmıyor.hala konuşuyorz görüşüyoruz ama arkadaş olarak davranıyor. benim ondan hoşlandığımı tahmin ediyordur die düşünüyorum. etrafında birçok kız var. ben ne yapmalıyım. bana açılmasını nasıl sağlayabilirm??

aynur kulavuz 26.01.2011
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER